FACEBOOK

DWOREK NOCLEGI

DOBRE JEDZENIE :)

Utrzymanie witryny - kliknij!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
LICEUM MA JUŻ 65 LAT!
 lo

Liceum Ogólnokształcące w Kazimierzy Wielkiej ma już 65 lat .

Z tej okazji 21 października odbędą się obchody.

Program uroczystości:


9.00 - Msza Święta polowa na parkingu Liceum (w razie niesprzyjającej pogody msza odbędzie się w kościele parafialnym p.w. Miłosierdzia Bożego),
10.00 - przemarsz-parada ulicami: Partyzantów - Szkolna - Kolejowa - 1 Maja do Kazimierskiego Ośrodka Kultury,
11.00 - uroczystości oficjalne i część artystyczna w Kazimierskim Ośrodku Kultury,
13.00 - zwiedzanie szkoły przez zaproszonych Gości, spotkanie towarzyskie.
Zapraszamy!

 żródło:  strona www.lokw.hopto.org
 
Sondy, sondy
Image 

 Kończymy publikacje sondy na temat dni "Międzynarodowych" Kazimierzy większości naszych czytelników się podobało więc ok... W nowej sondzie ruszamy w POLITYKĘ. 

Wypowiedzcie się kogo z kandydatów na burmistrza chlelibyście widzieć na wygranej pozycji... dla nie zorientowanych  dodam, że obok na zdjęciu jest koncertujący na dniach Kazimierzy Wielkiej zespół Akcent (a nie kandydaci na burmistrza)

 

ZACHĘCAMY GORĄCO DO GŁOSOWANIA! 

  

 

 

 
Rejestracja
W związku z przygotowaniami do wejścia nowej wersji strony, czasowo wstrzymujemy rejestrację użytkowników - osoby chcące zamieścić ogłoszenie lub dopisać firmę prosimy o kontakt przez formularz kontaktowy.
 
03-10-2010 FESTYN

W niedzielę 03-10-2010 odbędzie się festyn w naszym mieście. Najpierw o godzinie 10.00 na boisku ORLIK przy SP nr 3 na ul. Szkolnej odbędą się turnieje piłki nożnej i koszykówki. Natomiast o godzinie 15.00 w parku miejskim rozpoczną się występy artystyczne:

W programie artystycznym wystąpią ulubieńcy maluchów: Miś, Margolcia i przyjaciele, a także aktor-mim. Obejrzymy sceniczne wersje bajek Ignacego Krasickiego, popisy cyrkowców i klaunów, konkursy oraz piosenki Agnieszki Pabisiak i Arkadiusza Nadera. Zaprezentują się również solistki i formacje taneczne z Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Festyn rodzinny organizują: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, burmistrz Kazimierzy Wielkiej i Kazimierski Ośrodek Kultury. Na obie imprezy - wstęp wolny.(źródło echo dnia)

 Wśród wiecznie niezadowolonych .. których pełno w internecie słychać już głosy, ze jest to wczesna kampania samorządowa... No w sumie to na tym polega ze ktoś coś robi po to żeby na niego głosować, fakt że z podatków, ale przynajmniej dla ludzi i naszej stronie to nie przeszkadza. Może kandydaci się skrzykną i zrobią wspólny festyn ? 

W niedzielę również siostry zakonne z Zambii będą zbierać w naszym mieście pieniądze na misje.

 

 

 
No z tym światłem?

JUŻ 3 TYDZIEŃ NIE DZIAŁA OŚWIETLENIE ..

 

Około 2 może 3 lata temu w identycznej sytuacji na tej drodze zostało potrącone dziecko... miejmy nadzieję, że tym razem ktoś się tym zajmie zanim stanie się coś podobnego.

 
Dni Kazimierzy 2010

10 - 11 lipca odbyły się w naszym mieście Międzynarodowe Dni Kazimierzy Wielkiej . Nie wiem co napisać i jak wam to wydarzenie streścić ponieważ nie byliśmy na całych a nie można wydawać opinii będąc na części imprezy. W związku z tym zapraszamy na nasze forum i zachęcamy do wypowiedzi na ten temat . Do waszej dyspozycji również sonda w której możecie wybrać odpowiedź odpowiadająca waszym oczekiwaniom.

Uwaga. Aby wypowiadać się na forum potrzebna jest rejestracja  - restrykcja niestety jest konieczna jeśli chcemy ustrzec się wypowiedzi jakich pełno na niemoderowanych forach internetowych. Aby się zarejestrować kliknij tutaj.

 
Parkowe wycieczki :)

Oficjalne otwarcie Parku w Kazimierzy Wielkiej po odnowieniu ma mieć miejsce 2 września ... szkoda, że nie podczas wakacji, ale lepiej późno niż wcale. Dla tych którzy wyjechali z naszego miasta a są ciekawi jak się sprawy mają, mamy dwa filmiki. Nie sugerujcie się muzyką - jest dosyć mroczna :), dziwne? ale oryginalne :). Jak już będzie wszystko gotowe to obiecujemy się nowemu parkowi baaardzo  przyglądać - szczególnie temu co będzie się działo w amfiteatrze ponieważ jak mawiano w starożytności ludowi potrzeba chleba i igrzysk - chleb już mamy a nie każdy ma ochotę na piłkę nożną. Liczymy bardzo na nasz park - mamy nadzieję, że będzie on miejscem służącym nie tyko do tego żeby zrobić piwko po szkole. 
Fontanna i sonda ..

15-06-2010 

Jak widać na zamieszczonym filmie - prace w Parku miejskim trwają  i maja się nieźle. Fontanna została uruchomiona i mimo, że jeszcze nie pokazała pełni swoich możliwości, to jakby nie patrzeć woda już jest - reszta to kwestia regulacji... i nastawienia oglądających bo jak znam niektórych wiecznie niezadowolonych to od razu pojawią się głosy .. a po co to potrzebne? A ile prądu by się zaoszczędziło? A nie lepiej to w domu siedzieć? Park i tego typu rzeczy dają cień szansy, że przynajmniej dla części mieszkańców będą stanowiły miejsce w którym mogą odpocząć - niekoniecznie mając pod ławką to i owo. Pięknie to zaczyna wyglądać i ani nam w głowie zarzekać :) no może częstotliwość opróżniania koszy na śmieci na niektórych alejach parku powinna być większa (niż raz w miesiącu) , ale to pewnie kwestia tego że jeszcze park nie jest otwarty i się to zmieni. 

W związku z wyborami prezydenckimi i tym że nie chcemy sugerować nikomu naszego stanowiska, kończymy publikcję naszej sondy i usuwamy artykuły ja omawiające .. nowa sonda pojawi się jeśli dojdzie do drugie tury!

Dziękujemy bardzo wszystkim którzy oddali głosy! Do zobaczenia na wyborach! 

a

 
Wielka woda

05-06-2010

 Wielka woda daje się we znaki i w naszym mieście. W tej chwili został zamknięty przejazd od ronda w stronę Buska Zdrój. Wytyczony jest objazd. Zalane jest miejskie targowisko. Jeśli macie zdjęcia lub materiały z zalanych terenów - prześlijcie je do nas! Adres: redakcja@kazimierzawielka.com


 
EUROWIZJA 2010

29-05-2010 KONKURS EUROWIZJI - FINAŁ

Nasza strona to również radio internetowe -  a radio to muzyka więc nie sposób nie odnotować konkursu piosenki eurowizji którego finał miął miejsce w sobotę (29-05-2010). Warto go odnotować również dlatego , że wreszcie wygrała piosenka. Piosenka a nie plastikowa chałtura jak często miało to miejsce poprzednio. Stało się tak pewnie dlatego że głos telewidzów był sumowany z głosami jurorów z poszczególnych państw. Poniżej przedstawiamy zwycięską piosenkę - wiem, że wielu z was się ze mną nie zgodzi - trudno, ja uważam, że utwór jest super! Mimo, że niemiecki.

 
 
Szukamy mieszkania do wynajęcia

30-05-2010

Poszukujemy w Kazimierzy Wielkiej mieszkania do wynajęcia dla jednej z naszych czytelniczek. Prosimy o kontakt na dane widoczne w ogłoszeniu. Aby przejść do ogłoszenia kliknij tutaj. 

 
Ruszył remont szpitala powiatowego

28-05-2010

Ruszył remont szpitala powiatowego w Kazimierzy Wielkiej. Potrwa do 31-03-2011 i obejmie elewację zewnętrzną, parking wewnętrzny, parter i I piętro. Wszystkie pomieszczenia zostaną dostosowane do aktualnych wymogów określonych przez fundusz zdrowia.


 
Wielka woda w Krakowie

19-05-2010

Kraków zmaga się w powodzią. Dziś w nocy Wisła  przerwała wał przeciwpowodziowy w okolicach ul. Nowohuckiej. Dodajemy 3 filmy w Krakowa .. aby je zobaczyć kliknij "czytaj całość"

 

 

Czytaj całość…
 
Mokro!
16-05-2010

16-05-2010 Mokro

 
 

 Jak widać na powyższych obrazkach fala deszczu nas nie oszczędza, pada i wieje mocno od kilku dni i niestety jeszcze padać będzie. Zalew jest prawie pełny tak, że zielone stworzenie siedzące na wyspie niedługo będzie musiało nauczyć się pływać albo inaczej się rozpłynie. Prze marketem "biedronka" tradycyjnie woda nie ma gdzie odpłynąć i tworzy niewielki stawik na parkingu. Ogólnie jest buro i brzydko .. więc po co to piszę? Dla tych którzy daleko od kazimierzy zastawiają się jak tam jest .... nie martwcie się dzisiaj w Kazimierzy Wielkiej jest prawie jak w Londynie! Leje i leje i leje leje .... 

A teraz na poważnie, o sytuacji w świętokrzyskim i małopolskim możecie przeczytać na portalach informacyjnych. Jeśli zaś chodzi o sytuację w naszym mieście to ilość wody jaką może pomieścić i odprowadzić rzeka sięgnęła najwyższego możliwego poziomu . Pełny jest zbiornik (zalew w Kazimierzy Małej) - woda wystąpiła z brzegów zalewając łąkę na której położone jest prywatne lotnisko. Prawie pełny jest zalew. Zaleane są łąki oraz bardzo podmokłe pola uprawne. Pozostaje mieć nadzieję na poprawę pogody.

Wybory na prezydenta ...

Przypominamy o uruchomionym przed kilkoma dniami sondażu (po prawej stronie) - pytamy was w nim na kogo zagłosujecie w najbliższych wyborach prezydenckich. Jak na razie prowadzi Bronisław Komorowski ale depczą mu po piętach Jarosław Kaczyński i Janusz Korwin Mikke a także Andrzej Lepper :) - Zapraszamy do głosowania! 

 
Nasza strona i polityka

13-05-2010

Po 4 latach istnienia tej strony i niedługo przej premierą nowej wersji ..postanowiliśmy  złamać naszą dotychczasową zasadę i zauważyć polityków. Zaczynamy od sondy prezydenckiej - po prawej znajduje się panel za pomocą którego możecie zagłosować na najlepszego waszym zdaniem kandydata na prezydenta.

Jak nam ta sonda dobrze pójdzie  to może zrobimy sondę na temat wyborów na burmistrza? Może nawet się wypowiemy na temat wieloletniego braku możliwości budowy drogi Kazimierza Wielka - Kraków. Wiem wiem .. nie jest to w gestii samorządu lokalnego - to może nam ktoś napisze kto za to odpowiada ? Zapraszam : redakcja@kazimierzawielka.com .. mamy też forum ale moderowane (znaczy kontrolowane) ponieważ jak widać na forum pewnej lokalnej gazety kazimierzanie uwielbiają obrzucać się epitetami :) co u nas jest niedozwolone.

Witam też serdecznie nowych użytkowników .. pamiętajcie jeśli macie jakieś problemy  z funkcjonalnością strony - piszcie śmiało, przez guzik kontakt po lewej lub na mail redakcja@kazimierzawielka.com.

 
Matura

04-05-2010


 

Minął nędzny długi łykend ... pogoda w naszym mieście jak i w całej Polsce nie pozwoliła na grillowanie i podobne rozrywki. Dzięki temu podniosły się nam statystyki oglądalności ponieważ jak nie mam pogody to czytelnicy sobie o nas przypominają jakby częściej. 

Dziś MATURA z języka polskiego - powodzenia życzymy maturzystom szkół z Kazimierzy Wielkiej, Odonowa, Cudzynowic. Szkół mamy tyle ze nie sposób ich wymienić! Więc po prostu przyjmijcie życzenia - POWODZENIA. 

No i podobnie jak w zeszłym roku kliknijcie sobie w obrazek po lewej stronie .. pomoże nabrać dystansu.

  

 

 
27-04-2010 Egzamin gimnazjalny

 Dziś w gimnazjum egzaminy końcowe. Mamy nadzieję,  że wszyscy przystępujący zdadzą je bez problemów, albo przynajmniej nie zaśpią bo jak wiadomo na egzamin nie można się spóźnić bo wtedy automatycznie zostaje się przesuniętym na na termin poprawkowy.

Powodzenia gimnazjaliści i nie zaszalejcie za bardzo po egzaminie bo przecież to jeszcze nie wakacje. :) Ale trochę to chyba zaszaleć można. 

  
 
Wesele 1993
22-04-2010
Dziś dodajemy do działu VIDEO nie lada rarytas znaleziony na youtube, teraz jest czas wesel więc macie okazję sobie porównać jak to było 17 lat temu.
 
Wesele z 1993 roku ... Akcja się dzieje w okolicach Kazimierzy Wielkiej -  gra zespół w pełnym składzie! To jeszcze nie czasy syntezatorów i elektroniki. Film implementowany z portalu youtube więc wszelkie prawa do publikacji proszę odnosić do autora. 
Zespół nazywa się FENIX - kazmierzanie z pewnością rozpoznają jego skład! 
 

 
22 Kwietnia DZIEŃ ZIEMI

22-04-2010

Dziś Dzień Ziemi (w Polsce)  co na to jest wg wikipedii:

Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych  w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem  planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Korzenie Dnia Ziemi wiążą się z obserwacją przesilenia letniego, będącą okazją do wykorzystania sprzyjającej aury, która ma ułatwić zorganizowanie udanych imprez masowych.

 Idea Dnia Ziemi nie mogła przedostać się do Polski przez 20 lat, gdyż kraj znajdował się za żelazną kurtyną. Pierwsze obchody w Warszawie  odbyły się w roku 1990 r. Dzięki przywróconej Polakom wolności, organizacje pozarządowe, promujące postawy ekologiczne, mogły żywo włączyć się w międzynarodowe obchody Dnia Ziemi. W Polsce bardziej popularna stała się data 22 kwietnia ze względu na kapryśną aurę, która często zniechęcała w marcu do udziału w imprezach plenerowych. Na początku XXI wieku  Dzień Ziemi stał się okazją do organizowania akcji mających uświadomić młodzieży oraz całemu społeczeństwu, że należy dbać o nasze środowisko naturalne.

 

W naszym mieście nie jest może źle jeśli chodzi o czystość (oczywiście mogłoby być lepiej) natomiast na jego obrzeżach, polnych drogach jest to bardzo poważny problem. Wiedzą o tym ci mieszkańcy którzy robiąc rowerowy wycieczki mniej uczęszczanymi drogami znajdują dzikie wysypiska.


Na zdjęciach:

  1. Przystanek autobusowy w Cudzynowicach – w twej chwili wysoka trawa skrywa to co tam się dzieje – ilość opakowań, butelek i innych atrakcji wyrzuconych w okolicy tego przystanku jest porażająca.

  2. Droga wyjazdowa z Cudzynowic w stronę Hołdowca – jeśli skręci w polna drogę wzdłuż rzeki to znajdziesz naprawdę dużo śmieci.

  3. Droga Cudzynowice – Holdowiec pierwszy zakręt

  4. Droga Kazimierza Wielka – Busko Zdroj – między Gabułtowem a Broniszowem, przed lasem po prawej stronie – kilka ton śmieci wyrzucanych tu od wielu lat

  5. Okolice drogi prowadzącej do wsi Swoszowice wystarczy skręcić w prawo w polną drogę i zajrzeć w zarośla - i przyjechać ciężarówką.

Nie mamy na celu pisząc te słowa atakować kogokolwiek .. tak to już jest w naszych okolicach od wielu wielu lat że wydaje się niektórym iż można wywozić śmieci pod las bo z domu nie widać a to zawsze taniej niż dać parę groszy za wywóz firmie. Piszemy to po to żeby ludzie którzy nie bywają w tych okolicach nie sądzili, że problem nie istnieje.

 

 
Co na nowej?

22-04-2010

Już wiecie, że w nowej wersji naszej strony będzie  mapa wg. której znajdziecie kazimierskie bary i restauracje co ma być poza tym? Mimo iż mamy wysokie statystyki oglądalności to niewiele wiemy o twoich preferencjach. Jeśli chcesz odpowiedz na sondę po prawej stronie i odpowiedz o jakie działy mamy wzbogacić ten portal.

Jakby się Ci chciało szanowny czytelniku (czytelnicznko) to mógłbyś (mogłabyś) do nas napisać mail .. redakcja@kazimierzawielka.com i napisać nam co o tym przedsięwzięciu sądzisz. Ale przecież Ci się nie chce :)

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast. » koniec »»

Pozycje :: 21 - 40 z 101
 
 
 
 
 

HIM

HIM

Sondy

Czy to dobrze że nie było imprezy sylwestrowej na kazimierskim rynku w tym roku?
 

Logowanie

UTRUDNIENIA NA DROGACH W KRAKOWIE

 

 

KOMUNIKACJA MIEJSKA KRAKÓW

 

 

POGODA NA JUTRO

Pogoda w Kazimierzy Wielkiej

Utrzymanie witryny:

SZACUNEK

KSIĘGOWOŚĆ