FACEBOOK

DWOREK NOCLEGI

DOBRE JEDZENIE :)

Utrzymanie witryny - kliknij!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mapka restauracji
Uchylamy rąbka nowej wersji.
Tak będzie wyglądać mapka restauracji która pojawi się na nowej wersji naszego portalu. Nie ma tu jeszcze wszystkich .. jak skończymy "tour the pub" to bedzie kompletna.
Pokaż Restauracje i Bary w Kazimierzy na większej mapie
 
Wiosna czyni zmiany

Na naszych oczach dzieje się historia – niemniej wszystko przemija i czas wrócić do codziennego życia. Cały czas trwają prace nad nowa wersją tej strony – cały czas też trwają prace nad nową wersją parku miejskiego :). Ciekawe kto będzie pierwszy? Nasza strona jest niekomercyjna więc ew. opóźnienia są usprawiedliwione. W nowej wersji będzie wreszcie shoutbox i bardziej niż teraz otwarte forum. Po za tym oczywiście stałe działy .. no i nasze radyjko. Jeśli macie jakieś pomysły możecie zawsze napisać redakcja@kazimierzawielka.com. Na razie mamy dla was zdjęcia powstającego parku.
Bardzo chciałbym wam pokazać zdjęcia z budowy drogi Kazimierza Wielka – Proszowice – Kraków, ale na tym froncie bez zmian, budowana jest obwodnica Proszowic (czyli jedynego odcinka który nie miał dziur) a reszta bez zmian … katastrofa. Jak tak dalej pójdzie to kazimierski rajd samochodów terenowych można będzie spokojnie nazwać KRAKÓW – KAZIMIERZA OFF ROAD 2010 – przynajmniej wszyscy będą mieli przetrenowaną trasę przejazdu.
Na pocieszenie – poniżej zdjęcia nowego Parku.

 

 

 

 


 
Przeklęty, tragiczny KATYŃ
 
Co taka cisza?

Sam zadaję pytanie i sam na nie odpowiem: Nie zamieszczam nowych materiałów gdyż czas zabiera mi odświeżenie naszej strony. Główny trzon ma już parę lat a chcąc zapewnić bezpieczeństwo naszym wspólnym danym trzeba zrobić dużą aktualizację. 

Dlatego też czasowo wyłączam automatyczną rejestrację nowych użytkowników - dotychczasowi mogą korzystać cały czas ze swoich uprawnień. Jeśli potrzebna Ci rejestracja bo chcesz zamieścić ogłoszenie napisz na adres redakcja@kazimierzawielka.com - prześlemy ci login i hasło. Pozdrawiam serdecznie i wiosennie. Na święta w naszym radiu na pewno będzie sporo nowości więc zapraszam również do słuchania.

 
NEWS DLA NASZYCH CZYTELNIKÓW!

Kazimierza zasypana prawie po dachy ... i wygląda na to że jeszcze kilka dni tak będzie.Jeśli  macie problem z odśnieżeniem swojej posesji, podjazdu czy podwórka dzwońcie pod numer: 608 312 987.(Usługi koparko - ładowarki BOBCAT 4X4)

 

 
Ważne w walentyki!

Poniżej przedstawiamy 20 rzeczy których nie należy mówić do kobiety ... może się przydać niektórym szczególnie w Walentynki.

 

 
Zima i zima ...

Piątek 12-02-2010

Szanowni moi czytelnicy .. ostatki przed nami a Kazimierza zasypana prawie po dachy ... nie ma za bardzo czego tu opisywać, zresztą mimo, że zaczyna się ta strona do bloga upodabniać to blog to nie jest. Postanowiłem wszakże jako właściciel tej strony pisać tu to i owo przynajmniej raz w tygodniu i to pewnie będzie piątek. Przed nami ostatnia sobota karnawału .. w większości szkół już odbyły się zabawy choinkowe więc zawiązane znajomości na pewno w sobotę rozkwitną tym bardziej że sobota owa będzie miała miejsce w przeddzień Walentynek. Oby nastrój uzyskany za pomocą komercyjnych sercokształtnych rekwizytów pozostał w was jak najdłużej .. i nie skończył się tylko i wyłącznie mocnym zakrapianiem tego dnia  .. jak większości podobnych. Aczkolwiek odrobina zakrapiania jeszcze nie zaszkodziła chyba nikomu w Walentynki. 

Co do pozostałych wieści miejskich to trwa nierówna walka pomiędzy włascielami posesji a kierowcami pługów śnieżnych skutkująca stale zwążającycmi się drogami w naszym mieście, do tego jest biało i bardzo niebezpiecznie na ulicach. Przy okazji po raz kolejny przypomnę przejeżdżającym przez nasze miasto:

Dwa kazimierskie dworce autobusowy i busowy (zwany rynkiem) przedziela droga wojewódzka od strony Krakowa dochodząca do skrzyżowania (zwanego rondem)  - zachowajcie szczególna ostrożność w tym miejscu ponieważ nie ma tam ani jednego przejścia dla pieszych a w godzinach popołudniowych na drodze znajdują się tabuny ludzi. 

Odpowiadając na post w książce gości proszący o aktualne zdjęcia postępów prac w Parku ..  Nie zamieszczamy ich bo poza nowym murkiem wokół .. nic nie widać przez śnieg.

Z nowości - dodaliśmy dział ciekawe strony do którego linki możecie proponować sami po zarejestrowaniu więc zapraszam.

Mamy też wieści dla Pań .. otóż 8 marca (w dzień kobiet) w Kazimierskim Domu Kultury wystąpi kabaret RAK. Poniżej zamieszczamy występ tego kabaretu na Top Trendy.

 

 

 
Zima trzyma!

08-01-2010

Zima w tym roku jednak stanęła na wysokości zadania i daje nam popalić .. ale co tu się dziwić, w końcu styczeń. Tradycyjnie ostrzegamy kierowców z poza terenu naszego miasta - uważajcie na naszych drogach (szczególnie na osiedlu przy ulicy partyzantów i szkolnej) gdyż połowa przejść dla pieszych w tym rejonie nie ma oznakowania pionowego (a tylko pasy) więc co za tym idzie kiedy popada śnieg kompletnie znika - czego nie zauważają piesi i nadal przechodzą w tych miejscach. Szczególnie niebezpieczne jest to w okolicy gimnazjum i szkoły podstawowej nr 3. Jedyna nadzieja że przejedzie tamtędy jakiś pług i odsypie śnieg do asfaltu. Drogowcy szanowni ! Pozdrawiamy !

 

 
Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

Z okazji świąt w naszym radiu będziecie dziś mogli posłuchać zespołu z Parafii Miłosierdzia Bożego w Kazimierzy Wielkiej> Płyta będzie nadawana tylko dzisiaj .. została wydana w niewielkiej liczbie egzemplarzy i jest do kupienia tylko w Kazimierzy Wielkiej więc dla tych z Was którzy są za granicą to jest jedyna okazja aby jej posłuchać. Usłyszycie na niej kolędy i oraz pastorałki oraz fragmenty ewangelii czytanej przez Marcina Kobierskiego. 

Zespół "Bez Przesady" tworzą:  Natalia Galwas, Alicja Kacińska, Klaudia Kobus, Paulina Kulpa, Katarzyna Marzec, KamilaOmasta, Ewa Pietroń (śpiew), Piotr Dratwa (instr. klawiszowe), Ireneusz Górski, Sebastian Sobieraj (gitary), Brtłomiej Górski (harmonijka ustna). Gościnnie na płycie wystąpił Marcin Kobierski, aktor teraru "Bagatela" w Krakowie, współpracujący z zespołem.

Płyty będziecie mogli posłuchac od godz.. 15.00 (czasu kazimierskiego) do 22.00 24-12-2009. Aby uruchomic nasze radio trzeba mieć zaintalowany program winamp lub aimp i kliknąć na baner u góry strony. 

 
Radio!

Ja pewnie zauważyliście RADIO KAZIMIERZAWIELKA.COM znów działa .. możecie posłuchać wielkich hitów okraszonych świątecznymi utworami granymi przez naszego autopilota - wkrótce będą również nadawane audycje na żywo! Aby słuchać naszego radia kilknijcie baner u góry strony. W menu po prawejmamy dla was nowy kanał radiowy- kolędy.Jak święta to święta!Życzymy wam wszystkiego dobrego z tej okazji - zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

 

 
Święta !

Niedługo czas świąt - bardzo trudny dla tych, którym przyjdzie spędzić je za granicą. Ale my na szczęście jesteśmy w domu i nie mamy tego problemu .. niemniej pamiętajcie nasi krajanie mieszkający poza naszym miastem, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. 

W okresie świątecznym wiele posesji w naszym  mieście jest udekorowanych specjalnie na ta okazję. Przez ostatnie kilka lat prym w tej dziedzinie wiodła nie Kazimierza Wielka a sąsiedni Wojciechów. Czy tak będzie i tym razem ? Zamierzamy to sprawdzić i przejechać się z aparatem po mieście w święta. Jeśli zobaczymy coś ciekawego to opublikujemy to na tej stronie w nowym roku. Jeśli macie zdjęcia lub filmiki obrazujące wasze dokonania w tej dziedzinie przyślijcie je na adres redakcja@kazimierzawielka.com.

Na zachętę pokazujemy wam film nakręcony w USA  - wystrój tego domu jest mocno przesadzony, ale zobaczyć warto.

 
Łykend

Przed kolejnym łykendem warto pamiętać o dużej liczbie przeziębień jakie notowane są teraz w Polsce. Pamiętajcie żeby się ciepło ubierać, często myć ręce, kichać w chusteczkę itp. Jeśli macie objawy grypopodobne to koniecznie zgłoście się do lekarza ... i może nie jedźcie tam zatłoczonym autobusem. 

Życzymy dużo zdrowia ! Dbajcie o siebie. 

 Image

 
Co z tym światłem ?

20-11-2009

Działa! .. no może nie wszystko bo nie świecą dwie latarnie ale pozostałe działają więc można uznać, że po prawie dwóch tygodniach awaria została usunięta.  

Jeśli gdzieś macie problem z oświetleniem  ulic - napiszcie do nas, wspólnie będziemy odliczać czas do usunięcia awarii.

19-11-2009

Wczoraj pisaliśmy że od tygodnia brak oświetlenia na odcinku Cudzynowice - Kazimierza Wielka .. i już widać zmiany!  Teraz nie ma na odcinku Cudzynowice - Kazimierza Wielka i dalej koło stacji ROLMET prawie do marketu BIEDRONKA. Zobaczymy co będzie dalej ... 

18-11-2009

Mamy jesień i pogodę która sprawia, że warunki drogowe są fatalne - wieczorami kiedy jest mgła widoczność na drodze jest bardzo utrudniona. W naszym mieście mamy świetne oświetlenie uliczne które bardzo pomaga kierowcom w takich warunkach. Dlatego dziwi fakt że zdarzają się okresy w których niektóre części tego oświetlenia nie działaj. Rozumiemy,  że mogą być awarie, ale skoro na odcinku Kazimierza Wielka - Cudzynowice oświetlenie nie działa od przeszło tygodnia to sprawa wygląda na dosyć zaniedbaną. 

W podobnych warunkach około rok temu miało miejsce na tym odcinku potrącenie dziecka - pozostaje mieć nadzieję że sytuacja się nie powtórzy i firma odpowiedzialna za taki stan rzeczy doprowadzi sprawę do porządku i zacznie monitorować działanie całej sieci oświetleniowej w naszym mieście.

 
Mimo jesieni . mamy Humor :)

12-11-2009

Zapraszamy do odwiedzenia działów Filmiki z Humorem i Kawały i dowcipy - mamy tam dla was kilka nowości które na pewno poprawią wam nastrój w tą nędzną pogodę.

 
Kazimierskie strony dla zdrowia

12-11-2009

Mamy sezon przeziębień - za oknem szaro i buro, przyda się wiedzieć jaki jest adres strony internetowej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kazimierzy Wielkiej. Prezentujemy ta stronę ponieważ niewielu pacjentów wie o jej istnieniu a poszukuje informacji na niej zawartych.

Adres strony to : www.zoz.kazimierzawielka.com  


  
 
POLICYJNIE :)

04-11-2009

Nie wiem czy wiecie że Kazimierska Komenda Powiatowa Policji ma piękna stronę internetową -   z ciekawością czasem ją czytam i chętnie podzieliłbym się z Wami różnymi ciekawymi news'ami - jest wszak jeden problem. Aby umieścić jakiś materiał potrzebujemy zgody - dobrze by było napisać email ... no i nie da się! Na całej stronie www nie ma podanego ani jednego adresu email.

Nie wiem czy to polityka bezpieczeństwa czy jeszcze nie utworzono skrzynek ale internet Panowie Policjanci polega na komunikacji dwustronnej a nie jednostronnej. Jeśli jest jakis kłopot z pocztą chętnie utworzymy skrzynkę do Państwa dyspozycji na naszym serwerze - prosimy o kontakt: redakcja@kazimierzawielka.com

 Policyjna strona dostępna tutaj


  

 

 

 
Ogłoszenia - zmiany

Na waszą prośbę wprowadzamy zmiany w systemie ogłoszeń - od dziś ogłoszenia będą ważne nie 30 dni jak do tej pory a 90 dni. 

Dodaliśmy możliwość dodawania zdjęć w katalogu firm - teraz po dodaniu w firmy możesz zamieścić zdjęcia wyrobów czy też siedziby firmy. A wszystko to ZA CAŁKOWITE ZERO ZŁOTYCH - CZYLI ZA DARMO!!!

ZAPRASZAMY!

 
ALKOMAT

Znając temperament naszych mieszkańców na czas świąt udostępniać będziemy wirtualny alkomat - guzik po lewej stronie. Wyniki uzyskiwane z niego są tylko orientacyjne i nie bierzemy za nie odpowiedzialności. Niemniej moga pomóc w ocenie szybkości z jaką alkohol zostaje zneutralizowany w naszym organizmie. 

Aby uruchomić alkomat wciśnij guzik po lewej.

 
OSTROŻNIE PRZYJEZDNI

31-10-2009

NA DRODZE DOJAZDOWEJ DO CMENTARZA W KAZIMIERZY MAŁEJ WPROWADZONO RUCH JEDNOKIERUNKOWY - WJAZD OD STRONY KAZIMIERZY MAŁEJ, WYJAZD OD STRON GABUŁTOWA.

 

29-10-2009 

Nadchodzi 01 listopada - dzień który kojarzy nam się z zadumą i przemijaniem, ale kierowcom niestety kojarzy się również z nieprzeciętym tłokiem na drogach. Jak co roku kumulacja będzie niesamowita wokół kazimierskich cmentarzy. Piszę tu o cmentarzu w Kazimierzy Wielkiej i Kazimierzy Małej szczególnie na ten drugi chciałem zwrócić uwagę szanownych służb. Mianowicie - są momenty że sytuacja tam przypomina skrzyżowania w Indiach - kosmos droga jest wąska i jak się spotkają dwa samochody jadące naprzeciw siebie to korek jest nie do opisania.

Nie nie wiemy jak rozwiązać ten problem - ruch jednokierunkowy załatwiłby temat ale co jeśli większość naszych kierowców jeździ na pamięć? 

A i jeszcze jedna ważna sprawa dla przyjezdnych:

UWAŻAJCIE NA NASZYM RONDZIE - TAM TYLKO RODOWICI KAZIMIERZANIE ZNAJĄ PRZEPISY :) - A POŁOWA NASZYCH PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH NIE MA OZNAKOWANIA PIONOWEGO - PATRZCIE UWAŻNIE DOOKOŁA  I BĄDŹCIE OSTROŻNI NA DRODZE. 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast. » koniec »»

Pozycje :: 41 - 60 z 101
 
 
 
 
 

HIM

HIM

Sondy

Czy to dobrze że nie było imprezy sylwestrowej na kazimierskim rynku w tym roku?
 

Logowanie

UTRUDNIENIA NA DROGACH W KRAKOWIE

 

 

KOMUNIKACJA MIEJSKA KRAKÓW

 

 

POGODA NA JUTRO

Pogoda w Kazimierzy Wielkiej

Utrzymanie witryny:

SZACUNEK

KSIĘGOWOŚĆ