FACEBOOK

DWOREK NOCLEGI

DOBRE JEDZENIE :)

Utrzymanie witryny - kliknij!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
KONCERT!

29-10-2009

20 listopada o godzinie 18.00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury zapowiedziany jest koncert Pani Edyty Geppert. Jest to jedna z niewielu artystek która w naszym mieście przyjmowana jest bardzo ciepło. Czy tak będzie i tym razem ?  Cena biletu na koncert to 40 zł - nie mało jak na zarobki przeciętnego mieszkańca - ale chyba warto zainwestować i wybrać się na to wydarzenie. A jeśli bilety zakupią i dofinansują zakłady pracy to już będzie uczta jesienna dla duszy. 

Szczegóły dostępne na plakatach.  

Jeśli chcecie wczuć się w poetycki klimat posłuchajcie radia POEZJA ŚPIEWANA - przycisk po prawej stronie.  

 Mamy dla was również fragment wspaniałego koncertu który odbył się w amfiteatrze w Opolu w 1997 roku - "Zielono mi" - cudny koncert i niezapomniane wykonania znanych wszystkim utworów muzycznych.Klip filmowy pochodzi z serwisu YOUTUBE. Mam nadzieję że Pani Edyta nie będzie miała nic przeciwko umieszczeniu go na tej stronie. Swoją drogą to w przyszłym roku będziemy mieli w naszym mieście nowy amfiteatr więc może kiedyś spotkamy się z Panią Edytą w pięknych okolicznościach przyrody. Na razie pozostaje nam czekać na koncert i mieć nadzieję że będzie równie udany jak poprzednie wizyty tej artystki w naszym trochę zapomnianym mieście.

 
OGŁOSZENIA

29-10-2009 

Dziś kilka słów o dziale ogłoszeń ... jak wiecie - po za katalogiem firm funkcjonuje na naszej stronie dział ogłoszenia. Możecie w nim dodawać swoje anonse , zdjęcia itp i to za darmo. Zasady działanie tego działu są takie że automat usuwa ogłoszenie po 2 tygodniach. Jeśli chcesz aby twoje ogłoszenie było cały czas - dodaj je ponownie. Jeśli masz firmę i dodałeś wpis do katalogu firm to możesz dodać ogłoszenie w którym zamieścisz zdjęcia wykonanych przez siebie usług, jeśli sprzedajesz coś to zamieść tego zdjęcia.  

 
Muzyczka jest dobra na wszystko

26-10-2009

Zapraszamy do posłuchania tematycznych rozgłośni radiowych na początek 12 kanałów polskiej stacji - radia nadawać będą przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Już nigdy nie będziecie mieć problemu z muzyką na imprezie :)

Radia uruchamiane są przez naciśnięcie przycisków w menu po prawej stronie

Zapraszamy!

 

 
ORLIK
23-10-2009 
 Image
Kończący się właśnie tydzień opłynął  w naszym mieście pod znakiem kiepskiej pogody. Dlatego też nie zobaczycie dziś zdjęć ORLIKA który został otwarty w tym tygodniu na terenie szkoły podstawowej nr 3. Dla nie wtajemniczanych  wyjaśnienie:
 
Program „Moje Boisko – Orlik 2012” przedstawiony przez Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Donalda Tuska podczas Expose w dniu 23 listopada 2007 roku, a przygotowany przez Ministra Sportu i Turystki Mirosława Drzewieckiego zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Założeniem Programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu.
 
 Orlika zobaczycie jak się poprawi pogoda - wtedy uczynimy zdjęcia piękne i kolorowe :)
 ___________________________________________________________________________________
 
 
W oglądanej przez nas przy tej pogodzie często telewizji mieliśmy okazję do podziwiania polskiej edycji mam talent. Poniżej  przedstawiam wam bohaterkę edycji ukraińskiej - dowodzi ona że nie zawsze tego typu występy to kolorowe kółka , skaczące pudle czy podskakujący akrobaci .. wystarczy trochę piasku.
 
 
Humorek na łykend

Czas ucieka .. lato już za nami , coraz więcej czasu będziemy spędzać w domu. Przed nami chłodny łykend ... niech więc na poprawę humoru przypomną wam się letnie lody i gorące dni i wieczory.

 

Szkoła, nauczycielka pyta w klasie:
- Jeśli pięć ptaków siedzi na płocie i zestrzelimy jednego z nich, to
ile zostanie?
Do odpowiedzi rwie się Jasiu:
- Żaden, pani profesor, na dźwięk strzału wszystkie odlecą.
- Poprawna odpowiedź to cztery, Jasiu, ale podoba mi się twój tok
rozumowania...
- To teraz ja zadam pani pytanie - mówi Jasiu.
- Na ławce siedzą trzy kobiety. Każda z nich je loda. Pierwsza
delikatnie oblizuje gałkę, druga ssie go całymi ustami tworząc z loda
stożek, a trzecia odgryza jednym ruchem pół loda. Która z nich jest
mężatką?
Pani chwile się zastanawia i pewnym głosem odpowiada:
- Wydaje mi się, że ta, która ssie loda całymi ustami tworząc stożek.
- Poprawna odpowiedź brzmi: ta, która ma obrączkę na palcu, ale podoba mi się pani tok rozumowania...

 
Nowa sonda

Rozpoczynamy publikacją nowej sondy ... odpowiadacie w nie na pytanie:

CZY KAZIMIERZA WIELKA JEST CZYSTYM MIASTEM?

Zapraszamy serdecznie do udziału sonda po prawej stronie  - jeśli chcecie się na ten temat wypowiedzieć zapraszamy na forum (po rejestracji) lub do napisania do nas (guzik po lewej).

 
RUSZA AKCJA - SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

Sprzątamy świat.

Ruszyła właśnie akcja sprzątanie świata. W naszym mieście nie jest może źle jeśli chodzi o czystość (oczywiście mogłoby być lepiej) natomiast na jego obrzeżach, polnych drogach jest to bardzo poważny problem. Wiedzą o tym ci mieszkańcy którzy robiąc rowerowy wycieczki mniej uczęszczanymi drogami znajdują dzikie wysypiska. Więc jeśli ktoś chce się przyłączyć do akcji na poważnie a nie widzi problemu wokół siebie umieszczamy na dobry początek kilka lokalizacji pokazanych na zdjęciach satelitarnych.

Nie są to wszystkie miejsca i na pewno rozglądając się wokół znaleźli byście więcej jeśli chcecie to upublicznić piszcie do nas. Możecie się również wypowiedzieć na forum - tu małe wyjaśnienie – nasze forum nie będzie nigdy dostępne bez rejestracji ponieważ nie interesują nas anonimowe wypowiedzi których pełno w sieci.

Na zdjęciach:

  1. Przystanek autobusowy w Cudzynowicach – w twej chwili wysoka trawa skrywa to co tam się dzieje – ilość opakowań, butelek i innych atrakcji wyrzuconych w okolicy tego przystanku jest porażająca.

  2. Droga wyjazdowa z Cudzynowic w stronę Hołdowca – jeśli skręci w polna drogę wzdłuż rzeki to znajdziesz naprawdę dużo śmieci.

  3. Droga Cudzynowice – Holdowiec pierwszy zakręt

  4. Droga Kazimierza Wielka – Busko Zdroj – między Gabułtowem a Broniszowem, przed lasem po prawej stronie – kilka ton śmieci wyrzucanych tu od wielu lat

  5. Okolice drogi prowadzącej do wsi Swoszowice wystarczy skręcić w prawo w polną drogę i zajrzeć w zarośla - i przyjechać ciężarówką.

Nie mamy na celu pisząc te słowa atakować kogokolwiek .. tak to już jest w naszych okolicach od wielu wielu lat że wydaje się niektórym iż można wywozić śmieci pod las bo z domu nie widać a to zawsze taniej niż dać parę groszy za wywóz firmie. Piszemy to po to żeby ludzie którzy nie bywają w tych okolicach nie sądzili, że problem nie istnieje.

 
NEWS!

 

zdjęcie przykładowe

 Od kilku dni można spotkać na kazimierskich drogach policjantów z komendy wojewódzkiej w Kielcach - szczególnie sekcje ruchu drogowego. No cóż mundury nowego kroju, piękny czarny ford mondeo do tego kia :) ... może za tą pomocą przyjdą i nowe mundury i nowe auta dla naszej policji?  Jak na razie trzeba obiektywnie stwierdzić że pomoc się przyda szczególnie jeśli przytemperuje temperament kilku zbyt szybkich kierowców.
  

 

 

 
No to po KEFIRKU!

10-09-2009

Jak wszyscy kazimierzanie wiedzą na ulicy kolejowej w naszym mieście znajduje się zagłębie marketów - w promieniu kilkuset metrów mamy tutaj PALEO, BIEDRONKĘ, PESO, KEFIREK. Z tego grona odpada właśnie KEFIREK - sklep zupełnie niezły ale mający trudne początki w naszym mieście - dziwną politykę cenową świadczącą o kompletnej nieznajomości lokalnych realiów. Ostatnio z tymi cenami nie było tak źle, ale widocznie nie dość dobrze. Tak więc właściciele sklepu podjęli decyzję o jego zamknięciu. Po raz kolejny okazało się że w Kazimierzy Wielkiej kefir nie jest najpopularniejszym napojem.

 

 
YOUR VIDEO

Witamy po wakacjach ... zmiany na stronie nabierają tempa. Po za uruchomieniem forum dodajemy nowy dział .. VIDEO.Filmiki z humorem pozostaja na swoim dawnym miejscu w nowym dziale będziemy zamieszczać ciekawe filmy dotyczące naszego miasta a znalezione w sieci. Jeśli znajdziecie coś co warte jest zamieszczenia w tym dziale - piszcie do nas. Bardzo dziękujemy za znakomicie zmontowany i zrealizowany film z Panem W.P. (mieszkańcy widza o kogo chodzi), niemniej nie opublikujemy o na tej stronie - nie jest naszą intencją publiczne ośmieszanie kogokolwiek. 

 

 
Sonda ... jak spędzisz wakacje

Kończymy publikację ankiety "Jak spędzisz wakacje?" 

50 % głosujących wybierało się w góry

17 % było nad morzem

17 % za granicą

16 % pojechało do rodziny.

Dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnej sondy - jak oceniacie wakacyjny (urlopowy) wypoczynek w tym roku? Sonda jak zwykle po prawej stronie.

 
Forum

Po wielu przemyśleniach uruchamiamy forum .... ponowni. Internet to przede wszystkim interaktywność więc posianie forum powinno być naturalnym składnikiem strony takiej jak ta. Forum będzie moderowane - ale jeśli znajdą się tam treści które uznacie za niestosowne piszcie do nas korzystając z przycisku napisz do nas po lewej stronie, lub pisząc na adres redakcja@kazimierzawielka.com. Kategorie startowe są oczywiście na początek - jeśli chcesz innych napisz do nas. Szukamy również moderatorów. 

ZAPRASZAMY DO PISANIA!

 
Zmiany w Parku

Ruszyła rewitalizacja kazimierskiego parku ... znikł pomnik polsko - radzieckiego braterstwa broni. Zburzony został amfiteatr (muszla) - ze tego co wiemy będzie nowa .. na pewno lepsza:). Czekamy czekamy i już widzimy te imprezy organizowane w nowym amfiteatrze. Mamy tylko nieśmiałą nadzieję że w nowym parku nie zapomni się o rowerzystach i wytyczy dla nich ścieżki. Nie zapomni się o tym że podmiotem każdego tego typu miejsca są ludzie którzy z niego korzystają - więc kazimierzanie obserwujmy pilnie zmiany i szykujmy się na przyszły rok na otwarcie i tłumne odwiedzanie parku. Niekoniecznie na imprezy okolicznościowe .. ale może na jakiś Koncert? Mamy wielką nadzieję, że nowy Park to także nowe życie kulturalne naszego miasta. 

A tak nawiasem ... 23-08-2009 na "rynku" kazimierskim odbyły się dożynki. 

 
Zebry w Kazimierzy!

01.07.2009

Zastanawialiśmy się wg jakiego klucza odnawiane są pasy przejść dla pieszych w naszym pięknym mieście - kiedyś dawno temu był to pierwszy maja, teraz pierwszy maja przeszedł pasy prawie znikły a na drogach cisza .. aż tu nagle! Wiemy - początek lipca czyli przygotowania do dni Kazimierzy :). Na pewno to malowanie poprawi stan bezpieczeństwa na drogach. 

A tak poważnie mówiąc to oznakowanie poziome zużywa się w różnym stopniu - zależnie od natężenia ruchu. Może czas aby na te kwestię zwrócili uwagę strażnicy miejscy (a może policja drogowa) - bo bezpieczeństwo to także oznakowanie dróg, szczególnie teraz kiedy przez nasze miasto będzie się przemieszczać wielu gości z innych miast. 

Sądzimy, że stres związany z pokonaniem nieoznakowanego dworca , ronda na którym nie wiadomo kto ma pierwszeństwo jest wystarczający :) przynajmniej niech wiedzą gdzie jest przejście dla pieszych.

Image 

 

 

 
CUKROWNIA KOŃCZY SŁUŻBĘ

29-06-2009 

W odpowiedzi na prośby naszych czytelników zamieszczamy zdjęcia z trwającej właśnie rozbiórki Cukrowni Łubna w Kazimierzy Wielkiej. Przypominamy że napisać do nas może każdy klikając guzik Napisz Do Nas po lewej stronie. Galeria na stronie tytułowej będzie widoczna jakiś czas, później będzie te zdjęcia można zobaczyć w dziale Nowa Galeria


 
No i mamy Łyk End !

Zapowiada nam się zimny i deszczowy łyk end ..  w związku z tym faktem przypominamy że bardzo dobrze jest wypić od czasu do czasu szklankę ciepłego mleka dla zdrowia gdyż alkohole przeróżne i barowy sposób spędzania łyk end'u jest ze wszech miar naganny i szkodliwy dla zdrowia. Na potwierdzenie naszych przemyśleń polecamy film.

 

 
Zagranicznie po kazimiersku
Uruchomiliśmy system tłumaczenia naszej witryny - każdy materiał (a więc także wpisy firm) są teraz dostępne w wielu językach po jednym kliknięciu. Guziki językowe dostępne po lewej stronie.
 
RAJD 2009

 Piękna galeria w rajdu samochodów terenowych w Kazimierzy Wielkiej. Rajd odbył się pod koniec maja 2009 (23-05)

Rajd miał 4 odcinki,ale większość z mieszkańców wiedziała tylko o jednym czyli czwartym :) i z niego mamy dla was zdjęcia. 

Bardzo ciekawa była klasa AMATOR - nie można w niej było zająć  miejsca poza podium ... :) bo wystartowały tylko dwie załogi.

 

Wyniki podajemy na podstawie strony urzędowej :) www.kazimierzawielka.pl.

Nazwa pełna i oficjalne rajdu to:

II Kazimierski Rajd Samochodów Terenowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka

Klasa AMATOR:

I miejsce – Maj Kamil i Trzyna Tomasz

II miejsce – Pietras Krzysztof i Sołek Hubert

 

Klasa WYCZYN:

I miejsce – Lampa Ryszard i Maniak Grzegorz

II miejsce – Łysoń Dariusz i Wicher Bogdan

III miejsce – Kotowicz Mariusz i Staszel Tomasz

 

Klasa SPORT:

I miejsce – Piątek Ryszard i Skrzela Dariusz

II miejsce – Wójcik Tomasz i Janda Artur

III miejsce – Błaut Grzegorz i Gicala Andrzej

 

PEŁNA WERSJA GALERII DOSTĘPNA TUTAJ

 

 
NOWE GALERIE I RAJD KW TROPHY!

Zmiany na stronie nabierają tempa ... coraz więcej firm jest w naszym katalogu, ogłoszenia skromnie bo skromnie ale również zaczynają się zapełniać. Cieszymy się z tego bardzo i zapowiadamy jeszcze więcej ciekawych rzeczy :). Na początek próbna emisja nowej wersji galerii. Ta którą widzieliście do tej pory zostanie wkrótce wyłączona i wszystkie zmienią się we właśnie taką postać jak poniżej.

Duuużo więcej z......ch zdjęć w dziale nowa galeria! Ponad 100 fotek z rajdu ! I to jakich :) Dzięki Krystian!

CAŁA GALERIA DOSTĘPNA TUTAJ LUB W DZIALE NOWA GALERIA

 
Kazimierza w Radiu Aspekt !

10.05.2009 

Do stałej audycji nadawanej w polonijnym radiu aspekt w czwartki o godzinie 20.00 dołączy w tym tygodniu audycja w poniedziałek również o 20.00. Zapraszamy do słuchania tych audycji jak i całego programu naszego radia. Zapraszamy do kontaktu z nami na gadu gadu 463676.

 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast. » koniec »»

Pozycje :: 61 - 80 z 101
 
 
 
 
 

HIM

HIM

Sondy

Czy to dobrze że nie było imprezy sylwestrowej na kazimierskim rynku w tym roku?
 

Logowanie

UTRUDNIENIA NA DROGACH W KRAKOWIE

 

 

KOMUNIKACJA MIEJSKA KRAKÓW

 

 

POGODA NA JUTRO

Pogoda w Kazimierzy Wielkiej

Utrzymanie witryny:

SZACUNEK

KSIĘGOWOŚĆ