FACEBOOK

DWOREK NOCLEGI

DOBRE JEDZENIE :)

Utrzymanie witryny - kliknij!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MATURZYŚCI KOLEJ NA WAS!

 

Na poprawę nastroju:


- Hej, ty tam, pod oknem - kiedy był pierwszy rozbiór polski? Pyta nauczyciel.
- Nie wiem.
- A w którym roku była bitwa pod Grunwaldem?
- Nie pamiętam
- To co ty właściwie wiesz? Jak chcesz zdać maturę?
- Ale ja tu tylko kaloryfer naprawiam.

 

Poniżej przedstawiamy zadania maturalne z matematyki, istnieje prawdopodobieństwo, że będą one na maturze - niestety tylko prawdopodobieństwo. Tak czy inaczej, warto je rozwiązać:

1. Robotnik wykonuje swoja prace w 4 dni i 5 godzin. Pijany robotnik tą sama prace w 7 dni i 8 godzin. Na budowie pracuje 7 robotników i 1 majster nadzorujący. Majster przychodzi trzeźwy na budowę co 3 dzień a do sklepu monopolowego jest 13 minut biegiem.
Oblicz zysk sklepu monopolowego, gdy budowany jest dom dwukondygnacyjny?

2. Jeden projekt 3 studentów wykonuje w 2 miesiące. 4 studentów w 2 miesiące i 1 tydzień, 5 studentów w 2 miesiące i 18 dni.
Oblicz ile musi się zrzucić 6 osobowa grupa studentów, aby kupić projekt i oddać go na 2 tygodnie przed końcem semestru?

3. Jasiek chodzi na imprezę co tydzień, Mariola co 16 dni. Znając okres cyklu miesiączkowego Marioli oblicz prawdopodobieństwo, że na wspólnej imprezie wpadną.
Oblicz prawdopodobieństwo, że będą to bliźniaki.
Pyt. dodatkowe (+3 punkty) ile będą wynosić alimenty po 6 latach?

4. Hiperpłaszczyzna rozpięta na ewaluowanej przestrzeni bazowej 25- wymiarowej posiada 17 ekstermów lokalnych. Niech k będzie dowolnym ciałem i zgodna z waluacją dyskretną dla hipotezy Jakobianowej. Domknięcie całkowite pierścienia izomorficznego definiuje wskaźniki sumacyjne. Ciała i pierścienie maja 1 różną od 0.
Ile będzie kosztować piwo Tyskie w Suwałkach na przełomie marca i grudnia?

5. Zadanie na ocenę celującą: Z ilu jajek robi się makaron 6 jajeczny uwzględniając 22% podatek VAT 

KLIKNIJ CZYTAJ CAŁOŚĆ :)

____________________________________________________________________________________________________________

Czytaj całość…
 
POWODZENIA!

21-04-2009 

Rozpoczęły się egazminy gimnazjalne ...

GIMANZJALIŚCI ŻYCZYMY POWODZENIA!

Jednocześnie dziś  dzień ziemi .... pamiętajcie że wyrzucając śmieci w miejca do tego nie przeznaczone szkodzicie i sobie i i nnym. Wkrótce zajmiemy się sprawą dzikich wysypisk ... - dziękujemy za listy na ten temat. 

 
Nasze "Rondo" staje się popularne
Na ogólnopolskiej mapie drogowej www.targeo.pl można zobaczyć kazimierskie rondo oznaczone jako absurd ..  opis który został przy nim umieszczony: 
Skrzyżowanie drogi z pierwszeństwem  podporządkowaną, które wszyscy traktują jak rondo. Jadący naprzeciw siebie drogą podporządkowaną i skręcając w lewo wymuszają pierwszeństwo przed jadącymi z przeciwka , wydaje im sie że są na rondzie lub już na drodze z pierwszeństwem. Trzeba by to zobaczyć, niezły ubaw.
 
Podobno każdy rodzaj promocji jest dobry byle nazwy nie przekręcać :) więc pewnie lada dzień pojawią się na tej mapie nasze dwa dworce (autobusowy i bus) przecięte wstęgą drogi z podwójną ciągłą linią i tłumem ludzi na niej bo akurat jest około 8 rano i wszyscy się spieszą.. może i racja, po co robić tam przejście dla pieszych, albo jakieś inne oznakowanie dla samochodów? Przecież jeśli nie ma przejścia to piesi bardziej uważają! A że jadący od strony Krakowa do Buska kierowca niczego nie podejrzewając nagle widzi ludzi przed maską? No cóż też powinien uważać. W sumie nawet jeśli by tam było praejście to i tak byłoby wyarte i niewidoczne ... jakaś ta farba kiepska na kazimierskich drogach.
Może czas to zmienić?  
 
I po świętach!

Dodane 19-04-2009

Pogoda spłatała pozytywnego figla i deszczu nie będzie ... :) Jest za to piękne słońce i Odpust Parafialny w Parafii p.w. Miłosierdzie Bożego - dla mniej zorientowanych wyjaśnię że to ta parafia "na blokach". Życzymy udanych zabaw odpustowych !

Przy okazji przypominam - jeśli macie ciekawe zdjęcia lub filmiki z wydarzeń w naszym mieście prześlijcie je na  adres: redakcja@kazimierzawielka.com. 

Najciekawsze zostaną nagrodzone! 

17-04-2009

Święta, święta i po świętach .. pogoda w naszym pięknym mieście dopisała, zapasy pracowicie zgromadzone na Wielkanoc wystarczą pewnie jeszcze na jakiś czas można więc spokojnie zająć się przyziemnymi rozrywkami i pomyśleć o nadchodzącym łikendzie.

Młodzież z pewnością spędzi go w kazimierskich lokalach, przedziwnym parku lub grzecznie w domu. Gorzej mają rodzice bo jak mają iść do lokalu na łikend skoro tam tyle młodzieży? Co pozostaje ? Siedzimy w domu lub szykujemy auto (amortyzatory, ogumienie, apteczka, hamulce) i ruszamy w sobotę lub niedzielę do Krakowa – a w Krakowie ? Może do kina skoro zapowiada się deszczowo?

Wystarczy tylko pokonać 50 km odcinka specjalnego zwanego „drogą wojewódzką” - jeszcze trochę po mieście i jesteśmy. Markety i kina stoją przed nami otworem .. stoją też muzea, teatry i zabytki, ale bez przesady – stare domy to my mamy u siebie.

W kinach gorąco polecamy:

Gran Torino – nie jest to może kochaj i tańcz :) ale siłę ten film na w sobie ogromną.

Radio które słyszycie na naszej stronie rośnie w siłę i ma stałych słuchaczy z wielu krajów, wszystkiego o radiu dowiecie się ze strony www.radio-aspekt.de.

A jeszcze jedno wyjaśnienie ... dlaczego nazwałem kazimierski park przedziwnym? Bo mam nadzieję na jego rewitalizację i nie chcę żeby ktoś stracił zapał jak napiszę że jest totalnie zaniedbany.

No i zapraszamy do nowej ankiety ... jest być może trochę kontrowersyjna, ale nie znam się na tyle na przepisach ruchu drogowego aby ustalić stan faktyczny więc może głosowanie coś pomoże.

 
WESOŁEGO ALLELUJA!
Okres przedświąteczny w naszym pięknym mieście upłynął pod znakiem pięknej pogody, sprzątania i bieganiny po sklepach. Nagle okazało się że wielki parking pod centrum handlowy Paleo wcale nie jest taki duży i mógłby być dwa razy taki .. Dzielnie czekaliśmy na swoją kolej do stoisk mięsnych ... no bo przecież na święta trzeba coś jeść. Okres tan to również jedyny czas kiedy w Kazimierzy Wielkiej zdarzają się korki na ulicach .. w tym roku było to  zjawisko o tyle częstsze że drogowcom również udzieliła się atmosfera przygotowań i stwierdzili że czego jak czego ale dziur w drogach w święta nie będzie  ..  no i dalej do łatania :) Dziękujemy .. szkoda tylko że nikt nie wpadł na pomysł zrobienie tego przy mniejszym natężeniu ruchu, blokowanie jedynej głównej ulicy miasta w wielkim tygodniu przed południem kiedy wszyscy jadą do sklepów to pomysł co najmniej średni... Ale trzeba się cieszyć z tego że dziur będzie mniej.

Jeśli chodzi o inne pozytywne wieści to na pewno można do nich zaliczyć wykopanie pierwszej dziur w ziemi pod nową drogę Kazimierza Wielka – Kraków. Z tego co mi wiadomo budowa zacznie się od środka czyli od obwodnicy Proszowic, dobre i to ... Na razie mamy co prawda tylko tablice przy drodze informujące, że projekt dofinansowany jest z funduszy europejskich, ale już się  po tych wstrętnych dziurach do Krakowa  jakoś przez to lepiej jedzie. Jak pójdzie sprawnie do kto wie .. może za 10 lat będziemy mieli prawdziwą drogę a nie jak w tej chwili OFF ROAD.

Przypominamy, że materiały i ogłoszenia możecie publikować na tej stronie bezpłatnie wystarczy do mnie napisać.

Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Wielkanocnych życzy wam portal www.kazimierzwielka.com

 
DZIEŃ KOBIET W ZAJEŹDZIE SŁONECZNYM!!!
 Image

W imieniu Zajazdu Słonecznego zapraszamy wszystkich państwa a Panie w szczególności od godz. 15.00.

Nasz Zajazd Będzie specjalnie na tę okazję przygotowany ...  a o dobry nastrój zadba zespół muzyczny.

Pamiętajcie drogie Panie i panowie chcący zrobić Paniom przyjemność z okazji ich święta.

ZAJAZD SŁONECZNY CZEKA NA WAS OD GODZINY 15.00 

W NIEDZIELĘ 8 MARCA!

 
 
Świetlica w Cudzynowicach

W ostatnich dniach otwarto świetlicę w miejscowości Cudzynowice (obok Kazimierzy Wielkiej).

Firmowana jest przez Caritas Kielce, Burmistrza miasta i gminy oraz Parafię Cudzynowice…. Kolejność wymieniania powinna być odwrotna bo budynek jest parafialny :) ...

Świetlica podczas ferii będzie czynna od 10.00 do  14.00. Podczas roku szkolnego od 15.00 do 19.00.


Gratulujemy pomysłu …
Zapraszam do wyrażenia swojej opinii na ten temat .. GUZIK KONTAKT -  niestety nie uruchomimy otwartego forum na naszej stronie a możemy jedynie zapewnić że opinie będą opublikowane.
Odnosząc się do pytań odpowiadamy że brak forum nie jest spowodowany możliwościami technicznymi a celowym działaniem.

 
Słowo na weekend

W pierwszym rzędzie chciałbym podziękować wszystkim za zainteresowanie losem naszej kotki .. dla której szukaliśmy domu. Kotka mieszka teraz w Kamieńczycach i z tego co wiem wszystko u niej dobrze J. Inaczej mówiąc znalazła dom i wszystko się dobrze skończyło.

Przed nami mroźny weekend wypełniony śniegiem co na pewno ucieszy wszystkich którzy zaczynają właśnie ferie zimowe .. mieliśmy święta bez śniegu to przynajmniej ferie zapowiadają się białe. Zawsze to coś.

Nadchodzi czas rozliczeń z fiskusem – jeśli nie wiesz na co przekazać  1 %  podatku to gorąco zachęcam do przeczytania tekstu poniżej – naprawdę warto wspomóc innych w potrzebie.

Na koniec chciałbym bardzo podziękować osobom które rejestrują się na naszej stronie. W tej chwili macie możliwość dodawania ogłoszeń i ich edycji, ale działów dla zarejestrowanych będzie znacznie więcej i mam nadzieję że wam się spodobają.

Gorąco zachęcam do pisania tekstów i przesyłania nam zdjęć które chcielibyście zobaczyć na portalu – jeśli się postaramy to możemy stworzyć z tej strony miejsce często odwiedzane i służące nam wszystkim... 

No i jeszcze pozostaje sprawa oświtelenia ulicznego w Cudzynowicach o czym pisaliśmy wcześniej .. .. Działa :) 

UDANYCH FERII !! 

 
1% WAŻNIEJSZY NIŻ MYŚLISZ

Poniżej publikujemy list jednej z naszych czytelniczek - prosi ona o wsparcie swojej walki z chorobą swojego dziecka. Wszystkie dane są potwierdzone i prawdziwe - jeśli mają Państwo możliwość przekazania 1 % podatku na ten cel to wiedzcie że ani jeden grosz nie będzie zmarnowany. 

TREŚĆ LISTU TUTAJ

Czytaj całość…
 
SZUKAMY DOMU DLA KOTKI!

 Jak w tytule artykułu - szukamy domu dla kotki ... nie ma domu, ma poranione tylne łapy (w trakcie gojenia) -  za kilkanaście dni nie będzie po tym śladu. Była u weterynarza - jest w pełni zdrowa! :)

Jeśli możesz zapewnić jej dom to pisz na adres studio.tatuin@gmail.com lub dzwoń na nasz firmowy numer 041 242 19 92. Kotka jest do odebrania w Cudzynowicach, ale jeśli nie masz transportu to podwieziemy ci ją - oczywiście w rozsądnej odległości. Kolor kotki to biały w szaro - czarno - rude łaty. Więc kolorystyka jak najbardziej modna. Rasa - kot dachowiec.

Kotka jest trochę nieufna, ale jak się przekona już do kogoś to nieustannie mruczy i się łasi :) - pomóżcie nam znaleźć dla niej do.

GG 463676

 

 
CZWARTEK Z RADIEM ASPEKT

29-01-2009

Dziś jak co czwartek zapraszamy na audycję  z Kazimierzy Wielkiej w radiu aspekt - mamy nadzieje was trochę rozgrzać po odśnieżaniu samochodów i chodników przez cały dzień :).

Zima w naszym mieście jak widać przeszła do kontrataku i nie pozostaje nic innego jak usiąść przy komputerze i posłuchać muzyki.

Mamy dla was też kawał na poprawę humoru:

Kobieta dzwoni do radia:
- Dzień dobry, chciałam powiedzieć, że znalazłam dziś rano portfel.
W środku było trzy tysiące złotych w gotówce, oraz czek na okaziciela opiewający na sumę 10.000 euro.
Było też prawo jazdy na nazwisko Stanisław Kowalski, zamieszkały przy ulicy Koszarowej 15 m 6 w Warszawie.
I mam w związku z tym gorącą prośbę:
- Proszę panu Stasiowi puścić jakiś fajny kawałek z dedykacja ode mnie

 

 
CO Z TYM ŚWIATŁEM !

28-01-2009

Od kilku dni nie działa oświetlenie uliczne  na drodze cudzynowice - kazimierza wielka (odcinek od stacji BLISKA). Nie jest nam niestety wiadomo kto zajmuje się kontrolą i monitorowaniem stanu oświetlenia ulic .. niemniej sądzimy iż ktoś zainteresowany bezpieczeństwem na drogach powinien zwrócić uwagę odpowiednim służbom na ten fakt. Często na tej drodze można spotkać pieszych (nie koniecznie idących chodnikiem) a także nie oświetlonych rowerzystów i o nieszczęście nie trudno.

JEŚLI W TWOJEJ OKOLICY NIE DZIAŁA OŚWIETLENIE ULIC - NAPISZ DO NAS ! OPUBLIKUJEMY TO NA TEJ STRONIE! PRZYCISK  PO LEWEJ STRONIE! LUB KLINIJ TUTAJ

 
Wiemy że jest sesja ! Studenci trzymajcie się!

W przepełnionym tramwaju siedzi blady, siny, wymęczony student. Pod oczami sine cienie, przez lewą rękę przewieszony płaszcz. Wsiada staruszka. Student ustępuje jej miejsca i łapie się uchwytu.
Staruszka siada, ale zaniepokojona przygląda się studentowi:
- Przepraszam, młody człowieku! To bardzo ładnie, że zrobił mi pan miejsce, ale pan tak blado wygląda. Może pan chory? Może... niech lepiej pan siada. Nie jest panu słabo?
- Ależ nie, nie! Niech pani siedzi. Ja tylko, widzi pani, jadę na egzamin, a całą noc się uczyłem bo mam średnią 4,6 i chcę ją utrzymać.
- No to może da mi pan chociaż ten płaszcz do potrzymania?
- A, nie! Nie mogę! Zresztą to nie jest płaszcz. To kolega. On ma średnią 5,0.

 

Więcej kawałów na poprawę humoru tutaj w dziale humor :)

 
Ogłoszenia

OGŁOSZENIA LOKALNE! WRESZCIE NIE TRZEBA SZUKAĆ PO POLSCE TEGO CO MASZ POD RĘKĄ!

 

Od dziś .. czyli 26 stycznia 2009 rusza dział ogłoszeń. Aby dodać ogłoszenie trzeba się zarejestrować i zalogować do portalu. Formularz rejestracji dostępny TUTAJ lub w menu po prawej. Rejestracja jest jednorazowa. 

Zarejestrowani użytkownicy  będą poza dodawaniem ogłoszeń będą mieli również wiele innych możliwości - między innymi dostęp do działów ogólnie niedostępnych, ale o tym przeczytacie wkrótce!

 

 
OSTATKI!

OSTATKI W ZAJEŹDZIE! 21 LUTY 2009


Tradycją stało się informowanie przez nas o imprezach organizowanych w Zajeździe Słonecznym (DONOSY) . W najbliższym czasie właśnie taka impreza będzie miała miejsce w ostatki (sobota 21 luty 2009). Wszystkich informacji zasięgniecie dzwoniąc pod numer telefonu zajazdu:

041 35 24 391

 W zajeździe do dyspozycji gości nowa sala sprawiająca, ze można się wyszaleć bez zbędnego ścisku i tłoku.

ZAPRASZAMY W IMIENIU WŁAŚCICIELI ZAJAZDU SŁONECZNEGO!

 

Zapraszamy również na stronę zajazdu - wystarczy wejść na stronę www.sloneczny.com.pl

 

 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Image

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Kazimierzy Wielkiej to jak co roku wolontariusze krażący po mieście i imprezy w Domu Kultury. W tym roku zaczynaja się one od godz. 14.00 i potrwają aż do wieczora. Jeśli chcecie umieścić jakiś materiał z tego wydarzenia na tej stronie (zdjecie, filmik, audio lub tekst) daj cie znać ! Przycisk kontakt w menu po lewej stronie.

Aby zobaczyć listę wolontariuszy WOŚP kliknij czytaj całość.

Czytaj całość…
 
Kazimierska Książka Kucharska :)

W dniu dzisiejszym (znaczy w niedzielę) rusza dział kulinarny naszego portalu. Mamy dla was w nim przepisy na potrawy wigilijne – ale po świętach na pewno pojawi się ich więcej. Przepisy może dodawać każdy wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk.

Postaramy się aby były to przepisy proste i smaczne bez składników trudnych do kupienia w naszym mieście.

Aby wejść do książki kliknij guzik w menu  po lewej stronie.

 
Koniec sondy
Image
 

Kończymy publikację sondy na temat „ronda” w naszym mieście. Nie miała ona na celu oceny tego tworu – fakt pozostaje faktem, że większość nawigacji samochodowych GPS w momencie podjechania do naszego koronnego skrzyżowania powie wam że wjeżdżacie na rondo. Co kojarzy się z ruchem okrężnym ... na którym pojazdy będące w środku są uprzywilejowane. Jak wiemy wszyscy u nas tak nie jest.

Wyniki:

53 % głosujących - Powinien być na nim ruch okrężny

24,5 % - Powinno być lepiej oznakowane

14,6 % - Jest dobrze zorganizowane i oznakowane

7,9 % Nie mam zdania na ten temat.

 Na zdjęciu rozbity na naszym rondzie seat

 Wnioski pozostawiamy do oceny czytelnikom ... pozostaje kwestia oznakowania: w kierunku z Buska do Krakowa nie ma żadnego znaku informującego o wzmożonym ruchu pieszych (dworzec i ludzie często na drodze) i ruch okrężny na pewno poprawiłby bezpieczeństwo. Dla niektórych kierowców z naszego miasta nadal pozostaje zagadką kto ma pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu kiedy spotkają się tam samochód jadący ze Skalbmierza do Buska Zdroju (np. A) i drugi jadący z Koszyc do Krakowa (np. B) oba skręcają w lewo ... niby wiemy ale czy na pewno?? Może jakiś fachowiec ruchu drogowego się wypowie? Zapraszamy do kontaktu – przycisk napisz do nas po lewej stronie lub tutaj

Rozpoczynamy sondę na temat waszych preferencji sylwestrowych - zapraszamy do udziału.

 
Lotnisko

Dostaliśmy do zdjęcie od naszego zwariowanego korespondenta .. niestety nie wiemy gdzie jest to lotnisko , wiemy że nie w Kazimierzy Wielkiej , choć na pewno kilku pilotów by się znalazło. :)

 

Image
 
Zabawa na wakacje

Ponieważ nieuchronnie zbliżają się wakacje prezentuję Wam szanowni Kazimierzanie filmik jak można spędzić czas w plenerze J - i nit potrzeba do tego nic więcej jak tylko kawałek trawnika (to się znajdzie) i kulę – tego będzie trzeba poszukać ale to chyba nic trudnego.


 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast. » koniec »»

Pozycje :: 81 - 100 z 101
 
 
 
 
 

HIM

HIM

Sondy

Czy to dobrze że nie było imprezy sylwestrowej na kazimierskim rynku w tym roku?
 

Logowanie

UTRUDNIENIA NA DROGACH W KRAKOWIE

 

 

KOMUNIKACJA MIEJSKA KRAKÓW

 

 

POGODA NA JUTRO

Pogoda w Kazimierzy Wielkiej

Utrzymanie witryny:

SZACUNEK

KSIĘGOWOŚĆ